BENI YAKINDAN TANIYIN

WhatsApp Image 2020-11-03 at 16.24.20.jpeg

Ben Ayça Ilgaz, İstanbul'da yaşayan bir psikolog olarak hayatın en karmaşık ve zor sorunlarında size destek olmak için yanınızdayım. Danışanlarımın sağlığını korumak ve onlara ihtiyaçlarına uygun kaliteli ve etik ilkeler çerçevesinde bir psikolojik danışmanlık sunmak benim için çok önemli.

 

  2017 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden, 2020 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı bölümünden mezun oldum. Şu anda İstanbul Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansına devam ediyorum. Alanında yetkin bir psikolog olabilmenin yalnızca alınan eğitimlerle sağlanmadığını, terapistin kendi psikolojik süreçlerinden de geçerek kendilik farkındalığını geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Bu amaçla şuan Abdülkadir Özbek Psikodrama Derneği'nden psikodrama eğitimime devam ediyor ve bireysel terapi sürecimden geçiyorum. 

ÇALIŞMA ALANLARIM

Bireysel Terapi

Kaygı Bozuklukları

Depresyon

Çift Terapisi

Aile Danışmanlığı

SERTİFİKALARIM

Tematik Algı Testi,

Duygu Odaklı Çift Terapisi 1. Düzey

Oyun Terapisi

Cinsel Danışmanlık

MMPI 

Çocuk Dikkat ve Değerlendirme Testleri

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

TEZ ÇALIŞMALARIM

Yüksek lisans tezi: Süreğen Hastalığı Olan Aile Üyesine Bakım Veren Bireylere Yönelik Psikoeğitsel Destek Programlarının Meta Analizi. Danışman: Doç. Dr. Hadiye Küçükkaragöz (2020)

Lisans tezi: Kentsel Temsillerin Otobiyografik Anıların Etki Gücüyle İlişkisi. Danışman: Doç. Dr. Aycan Kapucu. Ege Üniversitesi (2017)

DERGİ YAYINLARI

Belirsizin İnsanları, Onto Psikoloji Dergisi (2018).